توسعه گردشگری دریایی رویکرد جدی سازمان بنادر است

توسعه گردشگری دریایی رویکرد جدی سازمان بنادر است

به گزارش ایرنا، محمد راستاد روز سه شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: برای تحقق این مهم باید طرح های مناسب توسعه زیرساخت های گردشگری در استان های ساحلی تعریف شود. 
وی در ادامه افزود: در این ارتباط تسهیلات اعطایی سازمان بنادر کمک بسیار خوبی برای سرمایه گذاران بخش خصوصی است.
راستاد اظهار داشت: در استان بوشهر که در زمستان و عید نوروز پذیرای جمعیت قابل توجهی از گردشگران است باید با استفاده از ظرفیت های جدید ایجاد شده اتفاق جدیدی در زمینه گردشکری دریایی و ساحلی رقم بخورد.
وی تاکید کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در اجرای رسالت سازمانی خود باید ارتباط مستقیم با مشتریان خدمات بندری و صاحبان کالا را حفظ و تقویت کند.
راستاد یادآور شد: در بستر ارتباط مستمر با مشتریان بندری است که می توانیم بخوبی مشکلات را شناسایی و در جهت حل آنها گام برداریم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در راستای تخفیف هزینه های بندری نیز باید گام اساسی برداشته شود تا بوشهر برای نقش آفرینی در حوزه حمل و نقل دریایی کشور بتواند ظرفیت رقابت پذیری خود را افزایش دهد.
راستاد بیان کرد: بندر بوشهر به عنوان بندری که کشتی های اقیانوس پیما در آن پهلو می گیرد باید بیش از پیش در حوزه حمل و نقل دریایی کشور نقش آفرین باشد.
وی در ادامه گفت: همچنین باید یک برنامه ریزی ویژه برای نگهداری مناسب و موثر زیرساخت ها و تجهیزات داشته باشیم که تحقق این مهم در ارائه خدمات به صاحبان کالا و مشتریان بندر نقش شایانی ایفا می کند.
راستاد افزود: برای حفاظت، مهندسی و مدیریت سواحل باید کارگروه مربوطه بصورت منظم تشکیل شود تا از این طریق هیچ ساخت و سازی بدون تشریفات و گرفتن مجوز مورد نیاز در سواحل احداث نشود.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: طرح های توسعه ای بنادر استان بوشهر باید به سرعت تکمیل و بهره برداری از آنها آغاز شود.
راستاد ادامه داد: همچنین در این ارتباط باید شرایطی فراهم شود تا سرمایه گذاران مورد نیاز احدث روبناها و فعالیت های ارزش افزایی در پسکرانه های مجتمع بندری نگین جذب شود.
وی افزود: این مجتمع بندری با توجه به ظرفیت های فراوانی که دارد باید به یکی از بنادر توانمند در سواحل جنوب کشور تبدیل شود.
راستاد اظهار داشت: در ارتباط با ایمنی دریانوردی ناوگان سنتی استان بوشهر باید مورد توجه بیشتری قرار گیرند.
وی بیان کرد: در این ارتباط شماری شناور آتشخوار در بنادر استان بوشهر بکارگیری شده که این رویه همچنان تداوم می یابد.
در این آیین سیاوش ارجمند زاده به عنوان مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر معرفی و از فعالیت های نورالله اسعدی سرپرست این اداره کل تجلیل شد.

 

 

منبع : http://www.irna.ir

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

بعید نیست حاشیه‌نشینی در تهران به وخامتِ هند و کشورهای آمریکای لاتین برسد

حسین ایمانی‌جاجرمی در انتقاد به رویکرد شهردار جدید که اعتقاد دارد چهره شهر را یک ساله از متکدیان پاک خواهد کرد، در گفتگو با خبرنگار ایلنا تصریح کرد: رویکرد شهردار جدید در خصوص آسیب‌های اجتماعی تفاوت چندانی با شهرداری‌های گذشته ندارد و همچنان در به همان پاشنه سابق می‌چرخد.