بیست و هفتمین کارگاه نظریه‌های‌ نو: ارتباط ایزد «وَیو» با نوارهای ساسانی

«ویو»، ایزد قدرتمند و اسرارآمیز باد، به علت نقش آغازین خود در آفرینش که سرنوشت را تعیین می کند، ارتباط با روان و نیروهای حیاتی، ارتباط با فره ایزدی و فره وشی ها، قدرت جنگندگی و پیروزی بخش آن و قلمرو میانجی اش میان زمین و آسمان، می تواند حامی و نیروی قدرتمندی برای نقش «شاه – خدا»، «پادشاهی مینوی»، «شاه شکارگر»، «شاه فرهمند» و «شاه جنگاور» باشد که ساسانیان در سنگ نگاره ها و فلزکاری های خود سعی در نشان دادن آن داشتند و به صورت نمادین در نوارهای در حال اهتزاز ظاهر شود. به این منظور با توجه به صحنه ها و افراد و حیوانات و اشیایی که دارای نوار هستند، ارتباط باد با ایزدان زروان، میترا، آناهیتا، بهرام ایندره و همچنین امشاسپند خشتره (شهریور) در این نشست مورد بررسی قرار می گیرد.

این نشست روز دوشنبه، ۱۱ تیر ۹۷، ساعت ۱۷ در گالری نظرگاه با برپایی میزگردی با حضور سرکار خانم مینا جلالیان برگزار می گردد.

آدرس: خیابان آزادی، خیابان دکتر قریب، شماره ۲۳

جهت ثبت نام با شناسه گالری نظرگاه در تلگرام در تماس باشید.

درباره نظر آنلاین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x

شاید بپسندید

سرنوشت مالکیت اراضی پادگان جی هنوز مبهم است

سرنوشت مالکیت اراضی پادگان جی هنوز مبهم است

پادگان جی و واگذاری آن به شهرداری تهران با هدف خروج از بن بست ترافیکی و عمرانی دو منطقه 9 و 10 یکی از طرح های بزرگ شهری است که در طول سالهای اخیر به دلیل عدم همکاری یکی از مالکان دولتی این اراضی مسکوت مانده است.