تبدیل سینماهای متروکه و فرهنگسراهای غیرفعال به محل کسب‌وکار دانش‌بنیان

رئیس مرکز توسعۀ فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به واگذاری اراضی متروکه به شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: «بر اساس توافق به عمل آمده با شهرداری تهران فرهنگسراهایی که فعال نیستند و سینماهای متروکه تبدیل به کارخانۀ نوآوری می‌شود».

تبدیل سینماهای متروکه و فرهنگسراهای غیرفعال به محل کسب‌وکار دانش‌بنیان

اسماعیل قادری‌فر در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به توسعۀ همکاری‌های معاونت علمی با شهرداری تهران، خاطرنشان کرد: «این همکاری در راستای باز‌آفرینی پهنه‌های صنعتی متروک و همچنین بافت فرسودۀ شهری و تبدیل آن به کارخانۀ نوآوری است».

وی با بیان اینکه پهنه‌های متروکه به کارخانه‌های نوآوری و محل‌های کسب و کارهای دانش‌بنیان تبدیل خواهد شد، یادآور شد: «اساس این همکاری بر تغییر کاربری پهنه‌های متروکۀ صنعتی موجود در شهر تهران است که به دلیل اجرای قانون انتقال صنایع آلاینده به شعاع ۱۲۰ کیلومتری از سطح شهر تهران ایجاد شده‌اند».

قادری‌فر با اشاره به نمونه‌های واگذار‌شده از این اراضی به شرکت‌های دانش‌بنیان، خاطر نشان کرد: «با همکاری مالک، شهرداری و معاونت علمی با این شرط که هزینه‌های تغییر کاربری ایجاد نشود، به کارخانۀ نوآوری تبدیل می‌شوند».

رییس مرکز توسعۀ فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص تغییر کاربردی اراضی متروکه وابسته به شهرداری‌ توضیح داد: «برخی از فرهنگسراها که فعالیت و کارایی زیادی ندارند و یا برخی از خانه‌های تاریخی که طبق قانون در اختیار شهرداری قرار دارند، بر اساس توافق صورت گرفته در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار خواهند گرفت».

قادری فر اضافه کرد: «علاوه بر آن چندین سالن سینمایی متروکه در منطقۀ لاله‌زار (منطقۀ ۶) تهران و اراضی متروکه وابسته به سازمان نوسازی و زیباسازی شهرداری تهران وجود دارد که با تعاملی که میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهرداری تهران صورت گرفت، قرار است از این ظرفیت‌ها برای توسعۀ کسب‌و‌کارهای شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده شود».

وی از تهیۀ لیستی حاوی ۷۰ تا ۸۰ مورد از این نوع پهنه‌ها از سوی شهرداری خبر داد و گفت: «این پهنه‌ها بعد از تعیین مصادیق در اختیار شرکت‌ها قرار خواهد گرفت».

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

نسبت معماری با تکنولوژی

نسبت معماری با تکنولوژی

بردار علم و هنر در دورۀ سنت بر هم منطبق بود و هنرها قهراً واجد صفات علمی هم می‌شدند. از این روست که معماری سنتی هم شاهکار هنر شناخته می‌شود و هم شاهکار تکنولوژی که هر دو به دست یک نفر محقق می‌شد