تغییر نام خیابان‌ها و معابر تهران

در یکصدمین جلسه علنی شورای شهر تهران با رأی اعضای شورای شهر نامگذاری بعضی از معابر تهران به تصویب رسید. در یکصدمین جلسۀ علنی شورای شهر تهران، محمدجواد حق‌شناس در خصوص تغییر نام بعضی از معابر شهر تهران اظهار داشت: «تغییر نام معابر به دلیل اینکه در ماه‌های اخیر طرح‌ها و لوایح فوریت‌دار وجود داشت و بعد بحث انتخاب شهردار را داشتیم، بنابراین بررسی این موضوع ۶ بار به تعویق افتاد».

وی ادامه داد: «در منطقۀ ۲ تهران پلی واقع در بوستان نهج‌البلاغه به پل آسمان نام‌گذاری شد، در منطقۀ ۳ تهران خیابان سهیل بر اساس پیشنهاد انجمن جامعه‌شناسی به نام استاد قانعی‌راد نام گذاری شد و در بلوار آفریقا منطقۀ امانیه، خیابان گلستان به نام هنرمند سرشناس و کارگردان مشهور، مرحوم همایون شهنواز نام گذاری شد.

وی ادامه داد: «خیابان زیتون نیز به نام شهید جعفرزاده نام گذاری شده است و میدانی بی‌نام در منطقۀ ۱۵ محدودۀ ابومسلم نیز به نام شهید مهدی بیدی نام‌گذاری شد».

در ادامه زهرا صدراعظم نوری با تغییر نام زیتون به نام شهید جعفرزاده مخالفت کرد، ولی با توضیحاتی که حق‌شناس در خصوص اینکه خانواده آن شهید در آن کوچه زندگی می‌کند و نمی‌توان جای دیگری را به جای این شهید بگذاریم، بنابراین موافقت کرد.

منبع: تیتر شهر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

نسبت معماری با تکنولوژی

نسبت معماری با تکنولوژی

بردار علم و هنر در دورۀ سنت بر هم منطبق بود و هنرها قهراً واجد صفات علمی هم می‌شدند. از این روست که معماری سنتی هم شاهکار هنر شناخته می‌شود و هم شاهکار تکنولوژی که هر دو به دست یک نفر محقق می‌شد