کاهش چه خودروهایی را جریمه می‌کند؟

طرح سراسری کاهش در تهران اجرا می‌شود و بر این اساس خودروهای فاقد معاینۀ فنی در هر ساعت از شبانه‌روز در صورت تردد در معابر جریمه می‌شوند.

چه خودروهایی در طرح کاهش جریمه می‌شوند

به گزارش ایسنا، بر اساس قانون و در راستای اجرای طرح سراسری کاهش آلودگی هوای شهر یا همان «کاهش»  که از صبح روز سه‌شنبه اول آبان ماه در سراسر تهران اجرایی می‌شود، خودروهای فاقد معاینۀ فنی در سراسر تهران، در هر ساعت از شبانه‌روز ۵۰ هزارتومان جریمه خواهند شد.

در این میان  علی پیرحسین‌لو مشاور معاون شهردار تهران در گفت‌وگو با ایسنا،‌ در مورد تکلیف خودورهای نو گفت: «علاوه بر خودروهای دارای معاینۀ فنی معتبر، برابر مصوبه مجلس شورای اسلامی خودروهایی که چهار سال یا کمتر از زمان تولیدشان گذشته باشد، نیز می‌توانند درون معابر شهر تردد کنند و نیازی به دریافت معاینۀ فنی ندارند. هرچند که ما معتقدیم این قانون مناسبی نیست چراکه حدود یک سوم خودورهای نوی مراجعه‌کننده به مراکز معاینۀ فنی از تست‌های معاینه مردود شدند».

این طرح برای تمامی خودروها و وسایل نقلیه اجرا شده و تمامی این وسایل اعم از اتوبوس، کامیون و خودروهای شخصی و نظامی و دولتی شامل آن شده و در صورت نداشتن معاینۀ فنی جریمه خواهند شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

ممنوعیت نمای رومی ؛ پیروزی یا قبول شکست؟

هر از چند گاهی خبر می‌رسد که در برخی شهرها استفاده از نمای رومی ممنوع گردیده است. عده ای از معماران و دانشجویان از تصویب این گونه ممنوعیت‌ها استقبال می‌کنند