ایران کشوری که باید کشف کرد

نشریۀ ایتالیایی «فانوس» با انتقاد از ۴۰ سال تبلیغات منفی رسانه‌های غربی علیه ایران، نوشت: «ایران سرزمینی است که باید آن را کشف کرد. سرزمینی که ده‌ها قوم در کنار همدیگر و با آرامش، هماهنگی و احترام متقابل زندگی می‌کنند»

ایران کشوری که باید کشف کرد

به گزارش ایرنا، این نشریۀ آنلاین ایتالیایی با انتشار تصاویری از برخی اماکن دیدنی تهران، از جمله حرم امام‌خمینی‌(ره) و برج میلاد، افزود: «اگر یک غربی تنها با شناختی که بر پایۀ تبلیغات منفی رسانه‌ها از ایران دارد، تصمیم بگیرد امروز به این کشور سفر کند، وقتی به مقصد می‌رسد، حیرت‌زده خواهد شد».
فانوس با اشاره به اینکه «رسانه ها با اخبار دروغین خود، ما را ۴۰ سال از این کشور زیبا رانده‌اند» نوشت: «اگر انتظار داشته باشیم که با سفر به ایران، شاهد کشوری خواهیم بود که در آن سرکوب، نقض حقوق بشر، بردگی زنان و بمب‌های اتمی آمادۀ پرتاب به سوی اسرائیل، در هر گوشه و کنار وجود داشته باشد، یقیناً بسیار مأیوس می‌شویم».
فانوس افزود: «تنها با سفر‌کردن به این کشور می‌توانیم نظری روشن از آنچه ایران و ملت آن هستند، داشته باشیم. آنچه پس از سفر به این کشور در ذهن ما حک‌شده باقی خواهد ماند، تصویر کشوری قوی و پرافتخار، غنی در فرهنگ و با زیبایی‌های هنری و طبیعی با ارزش است».
این نشریه نوشت: «ایرانیان ملتی بشاش و مهربان و آمادۀ باز‌کردن درها برای استقبال از هر کسی هستند. ملتی که با آرامش زندگی می‌کند، جایی که ده‌ها قوم مختلف از جمله یهودیان در کنار همدیگر و با هماهنگی و احترام متقابل زندگی می‌کنند. در ایران واقعیت‌ها بر دروغ‌ها (تبلیغات رسانه‌ای غرب) پیروز می‌شوند».

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

ممنوعیت نمای رومی ؛ پیروزی یا قبول شکست؟

هر از چند گاهی خبر می‌رسد که در برخی شهرها استفاده از نمای رومی ممنوع گردیده است. عده ای از معماران و دانشجویان از تصویب این گونه ممنوعیت‌ها استقبال می‌کنند