استحکام مدارس غیرانتفاعی در دست نظام مهندسی

به‌منظور اطمینان از استحکام بنای مدارس غیردولتی، این مدارس باید از مهندس پروانه‌دار نظام مهندسی مجوز گرفته و آن را به تائید نظام مهندسی برسانند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد فدایی عصر امروز در جلسۀ شورای آموزش و پرورش استان کرمان در سالن پیامبر اکرم (ص) استانداری اظهار داشت: «مباحث که در این جلسه مطرح می‌شود با آن وظایفی که شورا باید داشته باشد فاصله دارد و بیشتر ما باید روی مباحث اصلی آموزش و پرورش، طرح‌های اساسی و انتظاری که از آموزش داریم بحث شود».

استحکام مدارس غیرانتفاعی در دست نظام مهندسی

وی عنوان کرد: «باید طرح‌های تحول‌گرانه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان مطرح شود و در خواست داریم مسائلی که امروز بحث شد در یک‌سری از کمیسیون‌ها بررسی شود و نیاز نباشد در شوراها مطرح شود» .

 فدایی تصریح کرد: «به‌منظور اطمینان از استحکام بنای مدارس غیردولتی، این مدارس باید از مهندس پروانه‌دار نظام مهندسی مجوز گرفته و آن را به تائید نظام مهندسی برسانند».

سرپرست استانداری کرمان عنوان کرد: «آموزش و پرورش باید ضوابط مربوط به معابر و ترافیکی را برای احداث مدارس غیر دولتی رعایت کند».

فدایی بیان کرد: «اجرای طرح آموزش مهارت‌های زندگی قبل از ازدواج به دانش‌آموزان دختر کلاس دهم طرحی خوبی است. این طرح در شورای آموزش و پرورش مورد تصویب قرار گرفت و پس از این باید در کارگروه اجتماعی نیز تصویب شود و همچنین در شورای برنامه‌ریزی و توسعۀ استان نیز منابع مالی آن مشخص شود».

وی  بیان داشت: «در این جلسه مقرر شد شوراهای آموزش و پرورش شهرستان‌ها برای هزینۀ پیش دبستانی‌های دولتی بین صفر تا ۱۵ درصد افزایش را تصویب کنند».

منبع: خبرگراری مهر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

رهاورد گردشگری برای شهر

رهاورد گردشگری برای شهر

ردپای توسعۀ گردشگری انبوه در میانۀ قرن ۱۹ میلادی است و با عمومی‌شدن مفهوم اوقات فراغت در قرن بیستم، گردشگری جایگاه ویژه­‌ای یافت