عباس آخوندی ، وزیر راه و شهرسازی استعفا داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، طرح استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی چندی‌پیش با بیش از ۵۰ امضای نمایندگان مجلس شورای اسلامی تقدیم هیأت رئیسۀ پارلمان شد.

عباس آخوندی استعفا داد

بر این اساس پس از بررسی‌های انجام‌شده در هیأت رئیسه، طرح استیضاح آخوندی به‌منظور بررسی در کمیسیون مربوطه، به کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ارجاع شد. به موجب قانون، کمیسیون عمران باید پس از برگزاری جلسات با حضور آخوندی طبق زمان مشخص‌شده طرح استیضاح وزیر را بررسی کند. پس از فراز و نشیب‌های استیضاح آخوندی و طی مذاکراتی که دولت با مجلس داشت و بر اساس گفته‌های برخی نمایندگان مجلس، دولت به مجلس توصیه کرده است که برای بررسی طرح استیضاح آخوندی دست نگه‌ دارد.

پیگیری‌های خبرنگار فارس حاکی از این است که کمیسیون عمران مجلس در حال‌حاضر بررسی طرح استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی را مسکوت نگاه داشته است. به گفتۀ یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، عباس آخوندی پس از اعلام دولت برای برکناری او، خود اعلام استعفا کرده است. در همین رابطه، علی کرد نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی و دیگر عضو کمیسیون عمران هم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ضمن تأیید این خبر عنوان کرد که در حال‌حاضر احتمالاً این اعلام استعفا به صورت شفاهی بوده باشد و وزیر منتظر اعلام نظر رئیس‌جمهور است.

وی افزود: «البته بین برکناری آخوندی و استعفای او بحث است اما در هر صورت آخوندی اعلام استعفا کرده است اما هنوز مشخص نیست که دولت او را برکنار کند و یا با استعفایش موافقت کند». وی در ادامه اعلام کرد:‌ «در حال‌حاضر بنا به تصمیم‌گیری‌های انجام‌گرفته، طرح استیضاح عباس آخوندی در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مطرح  نیست و منتظر تصمیم دولت در این خصوص هستیم».

منبع: فارس

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

نسبت معماری با تکنولوژی

نسبت معماری با تکنولوژی

بردار علم و هنر در دورۀ سنت بر هم منطبق بود و هنرها قهراً واجد صفات علمی هم می‌شدند. از این روست که معماری سنتی هم شاهکار هنر شناخته می‌شود و هم شاهکار تکنولوژی که هر دو به دست یک نفر محقق می‌شد