گردشگری شهر سلطانیه رو به تعطیلی است

رئیس شورای شهر سلطانیه از رو‌به‌تعطیلی‌بودن گردشگری این شهر خبر داد و گفت: «نبود ابتدایی‌ترین امکانات گردشگری، موجب شده تا هیچ گردشگری جز یک‌بار علاقه‌مند بازید از سلطانیه نباشد».

رضا ملایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: «گنبد سلطانیه یکی از مهم‌ترین بناهای تاریخی در ایران و جهان به‌شمار می‌آید که همواره در طول سال شاهد حضور گردشگران ایرانی و خارجی بی‌شماری جهت بازدید از این بنایی منحصربه‌فرد در شهرستان سلطانیه بوده است».

گردشگری سلطانیه رو به تعطیلی است

وی افزود: «متأسفانه نبود ابتدایی‌ترین امکانات گردشگری در گنبد سلطانیه، باعث شده تا گردشگران بیشتر از یک‌بار، آن‌هم به مدت دو-سه ساعت علاقه‌مند به بازدید از این گنبد تاریخی و شهر محل آن نباشند».

ملایی تصریح کرد: «حضور گردشگران در شهرستان سلطانیه هیچ ره‌آورد اقتصادی‌ای برای اهالی این شهرستان نداشته و این در حالی‌ است که وقتی به تاریخ این دیار خوب نگریسته می‌شود این شهر مرکز تجاری و اقتصادی به‌شمار می‌آمده که امروز تنها این شهر محلی جهت سوخت‌گیری وسایل نقلیه بین راهی شده است» .

رئیس شورای اسلامی شهر سلطانیه یادآور شد: «میانگین توقف گردشگر در شهرستان سلطانیه بین ۲ تا ۳ ساعت اعلام شده است، زیرا دیگر هیچ جاذبۀ گردشگری در این شهر وجود ندارد و گردشگران جز تهیۀ بلیت بازدید از گنبد سلطانیه هیچ ره‌آورد اقتصادی در این حوزه ندارند» .

وی تصریح کرد: «امسال مسئولان امر در حوزۀ میراث‌فرهنگی و گردشگری استان وعدۀ ساخت هتل سه‌ستاره‌ای را در شهر سلطانیه داده بودند که مقرر شده بود کلنگ این هتل در مردادماه بر زمین زده شود که تاکنون خبری نشده است» .

ملایی خاطرنشان کرد: «گردشگری از پتانسیل به‌سزایی در رونق اقتصادی برخوردار است ولی متأسفانه با وجود داشتن چنین پتانسیلی در شهرستان سلطانیه نتوانسته‌ایم استفادۀ کاملی از آن ببریم».

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

نسبت معماری با تکنولوژی

نسبت معماری با تکنولوژی

بردار علم و هنر در دورۀ سنت بر هم منطبق بود و هنرها قهراً واجد صفات علمی هم می‌شدند. از این روست که معماری سنتی هم شاهکار هنر شناخته می‌شود و هم شاهکار تکنولوژی که هر دو به دست یک نفر محقق می‌شد