رونمایی بخش جدید موزۀ هنرهای زیبا: نمایش گزیدۀ آثار ناصر اویسی

بخش جدید کاخ‌موزۀ هنرهای زیبای مجموعۀ فرهنگی تاریخی سعدآباد شامگاه جمعه ۹ شهریورماه با برپایی نمایشگاه گزیدۀ آثار ناصر اویسی آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایشگاه گزیدۀ آثار ناصر اویسی شامگاه جمعه، ۹ شهریورماه با حضور محمدحسن طالبیان معاون سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، مجید ملانوروزی، علی‌محمد زارع سرپرست موزۀ هنرهای معاصر تهران و کیا پارسا مدیر مجموعۀ فرهنگی_تاریخی سعدآبادف همراه با رونمایی از بخش جدید کاخ_موزۀ هنرهای زیبای مجموعۀ فرهنگی تاریخی سعدآباد افتتاح شد.

این بخش جدید کاخ موزۀ هنرهای زیبا قبلاً دفتر امیرعباس هویدا و اسدالله اعلم بوده که با برپایی نمایشگاه آثار ناصر اویسی، آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه که بیش از ۴۰ نقاشی از ناصر اویسی در آن، بر روی دیوار رفته است، از شنبه ۱۰ شهریورماه میزبان عموم است و تا ۲ ماه آینده ادامه خواهد داشت.

پوستر نمایشگاه گزیده آثار ناصر اویسی توسط شایان شعبان طراحی شده است.

ناصر اویسی متولد سال ۱۳۱۳ در تهران، نقاش و یکی از فعالان و شخصیت‌های شناخته‌شده در نقاشی سبک سقاخانه‌ای است. در نقاشی‌های اویسی، دو اِلِمان زنان زیباروی برگرفته از شخصیت فولکلوریک خورشید‌خانم ایرانی و اسب‌های نیرومند در حال حرک، مشهود است. سال گذشته نیز، تعداد ۲۴ اثر از ناصر اویسی، در نمایشگاه مسافران برلین و رم، در موزۀ هنرهای معاصر تهران، به نمایش در آمده بود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

ممنوعیت نمای رومی ؛ پیروزی یا قبول شکست؟

هر از چند گاهی خبر می‌رسد که در برخی شهرها استفاده از نمای رومی ممنوع گردیده است. عده ای از معماران و دانشجویان از تصویب این گونه ممنوعیت‌ها استقبال می‌کنند