۵۰۰۰ دوچرخۀ اشتراکی، وارد تهران می‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: «نسل جدیدی از دوچرخه‌های اشتراکی روز سه‌شنبه رونمایی می‌شود».

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن پورسید‌آقایی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، امروز در حاشیۀ جلسۀ شورای شهر با اشاره به تصویب یک فوریت لایحۀ ساماندهی آژانس‌ها و خودروهای حمل بار در جمع خبرنگاران گفت: «در گذشته مصوباتی در خصوص ساماندهی جداگانۀ این‌ها وجود داشت، اما اکنون در این لایحه ساماندهی و طرح ترافیک به هم متصل می‌شوند، بر این اساس آژانس‌ها و وانت‌بارها باید برای استفاده از تخفیف در پرداخت عوارض، سفرهای خود را در سامانه ثبت کنند».

معاون شهردار با اشاره به اینکه شاهد هستیم که برخی از افراد از طرح ترافیک آژانس‌ها استفاده می‌کنند که حتی یک روز هم در آژانس‌ کار نکرده‌اند، افزود:‌ «با اجرای این طرح که تنها یک فوریت آن به تصویب رسیده، این مشکل حل می‌شود، چرا‌که باید حداقل سه‌سفر در روز را ثبت کنند».

وی با اشاره به اینکه از روز سه‌شنبه ۵۰۰۰ دوچرخۀ اشتراکی وارد پایتخت می‌شود، گفت: «نسل جدیدی از دوچرخه‌های اشتراکی روز سه‌شنبه رونمایی می‌شود که افراد می‌توانند از این دوچرخه‌ها استفاده کرده و بعد از اتمام سفر دوچرخه را در هر خیابانی رها کنند».

پورسیدآقایی در خصوص ترافیک ابتدای مهر‌ماه در‌پی تردد کامیون‌های حامل مواد غذایی، تصریح کرد: «در دو هفتۀ ابتدای مهر‌ماه تردد کامیون‌های توزیع کالا در محدودۀ زوج‌و‌فرد و طرح ترافیک از ساعت ۶ تا ۱۰ صبح ممنوع است و در حال تدوین مابقی اقدامات ضدترافیکی مهرماه هستیم».

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

ممنوعیت نمای رومی ؛ پیروزی یا قبول شکست؟

هر از چند گاهی خبر می‌رسد که در برخی شهرها استفاده از نمای رومی ممنوع گردیده است. عده ای از معماران و دانشجویان از تصویب این گونه ممنوعیت‌ها استقبال می‌کنند