افتتاح ۱۰ کیلومتر ازخط ۶ مترو در آبان، آغاز پرداخت بدهی پیمانکاران

شهردار تهران از افتتاح خط ۶مترو در هفتۀ دولت سال آینده خبر داد.

به گزارش شورا‌آنلاین، محمدعلی افشانی صبح امروز در حاشیۀ بازدید از خط ۶ مترو با بیان اینکه حمل‌ونقل عمومی و توسعۀ آن یکی از مهمترین مسائل شهر تهران است، گفت: «امروز به همراه رئیس شورا و تعدادی از اعضای کمیسیون حمل و نقل بازدیدی از خط ۶ مترو داشتیم».

وی افزود: «میزان پیشرفت فیزیکی این خط به گونه‌ای است که احتمالاً تا هفتۀ دولت سال آینده بخش زیادی از این خط افتتاح و کل ۳۲ کیلومتر نیز تا پایان سال ۹۸ به افتتاح می‌رسد».

وی با بیان اینکه ۱۰کیلومتر این خط با چهار ایستگاه آن‌گونه که پیمانکار و معاونت حمل‌ونقل اعلام کرده‌اند در نیمۀ دوم سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: «پیمانکار عنوان کرده است که تا پایان آبان ماه این ۱۰ کیلومتر را به بهره‌برداری می‌رساند».

افشانی در مورد سرانجام بانک شهر نیز گفت: «خوشبختانه مشکلات بانک شهر در حال حل‌شدن است و اعضای هیأت مدیره معرفی شده‌اند و این ماه تشکیل جلسه داده و مدیرعامل بانک را مشخص می‌کنند».

به گفتۀ شهردار تهران، در هفتۀ گذشته نیز ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای قطار شهری منتشر شده است و امیدواریم ۱۳۰۰ میلیارد تومان باقی‌ماندۀ اوراق مشارکت را نیز به سرانجام برسانیم. مشکلات در رابطه با بانک شهر، مدیریتی است که در حال رفع آن‌ها هستیم».

وی با بیان اینکه خط ۶ و ۷ در ایستگاه ابتدایی و پایانی تکمیل شده اما ایستگاه‌های میانی باقی مانده‌اند، گفت: «با توجه به اینکه حجم بالایی از پروژه‌های تونلی و بزرگراهی داریم اگر بخواهیم به یک‌باره ۲۰ الی ۳۰ کیلومتر را افتتاح کنیم، نیازمند حجم زیادی از بودجه هستیم که در نظر داریم به صورت فازبندی این پروژه‌ها را افتتاح کنیم».

افشانی در مورد سرانجام واگن‌های مترو نیز با بیان اینکه در ۲۰ روز گذشته، شورای اقتصاد تشکیل نشده است اما در کمیسیون فنی این شورا تأمین مالی واگن‌ها تصویب شده است، گفت: «قطعاً در اولین جلسۀ شورای اقتصاد موضوع واگن‌ها نیز بررسی می‌شود».

وی در مورد پرداخت طلب پیمانکاران نیز گفت: «یکی از مشکلات شهرداری میزان بدهی است که به بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد اما از هفتۀ گذشته پرداخت دیون پیمانکارانِ جزء را شروع کرده‌ایم».

به گزارش ایسنا، کارگران پیمانکار خط ۶ مترو نیز در حاشیۀ بازدید دور افشانی جمع شدند و گفتند که حدود ۶ ماه است که حقوق نگرفته‌اند و باید فکری به حال آن‌ها کنند.

 

منبع خبر: شوراآنلاین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

ممنوعیت نمای رومی ؛ پیروزی یا قبول شکست؟

هر از چند گاهی خبر می‌رسد که در برخی شهرها استفاده از نمای رومی ممنوع گردیده است. عده ای از معماران و دانشجویان از تصویب این گونه ممنوعیت‌ها استقبال می‌کنند